Licensed to Ashland University Swimming
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 10/25/2014 03:39 PM
             Ashland University vs. Tiffin University - 10/25/2014             
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tiffin University Swimming and  'A'                    NT    1:50.74   11  
     1) Siwiec, Karolina 21             2) Ulbrecht, Melinda 20           
     3) Kvitchenko, Anastasiia 18       4) Schuttinger, Alexandria 18     
  2 Ashland University-OH  'A'                             NT    1:52.22    4  
     1) Schultz, Megan C 19             2) Mattar, Hannah F 20            
     3) Scarpone, Zoe S 18              4) Reichard, Grace C 19           
  3 Ashland University-OH  'B'                             NT    1:53.99    2  
     1) Samuels, Kayleen M 19           2) Long, Beth J 21                
     3) Martin, Paige N 21              4) Gehlmann, Lizzy M 18           
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ashland University-OH  'A'                             NT    1:36.22   11  
     1) Sanchis Peris, Sergio 21        2) Walters, Greg 19               
     3) Higdon, Calvin E 18             4) Rex, Logan P 18                
       23.90    26.76    23.49    22.07                                    
  2 Ashland University-OH  'B'                             NT    1:46.86    4  
     1) Hungnes, Fridtjof B 20          2) Duncan, Zak E 20               
     3) Adams, Jared M 18               4) Cook, Cody J 18                
       26.34    29.99    25.49    25.04                                    
  3 Tiffin University Swimming and  'A'                    NT    1:55.94    2  
     1) Scheuren, Josh 18               2) Campbell, Matthew 19           
     3) Melville, Rasheed 18            4) Brutcher, Logan 19             
       31.58    32.51    27.74    24.11                                    
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Randall, Kate J           18 Ashland-OH                NT   11:03.54    9  
      30.10   32.41   33.07   33.16   33.21   33.31   33.66   33.63
      33.55   33.60   34.08   34.15   34.25   34.28   34.13   33.11
      32.87   32.67   32.58   31.72                                
  2 Lehman, Alexandria        18 TU                        NT   11:08.51    4  
      30.57   32.53   33.45   33.45   33.58   33.77   33.89   33.66
      33.68   33.77   33.69   33.99   33.54   33.55   33.74   33.23
      33.55   33.72   33.89   33.26                                
  3 Olander, Maddie L         18 Ashland-OH                NT   11:43.09    3  
      30.64   33.23   34.49   35.28   35.34   35.21   35.33   35.83
      36.23   35.35   35.07   35.02   35.89   35.79   36.24   36.07
      35.71   35.87   35.49   35.01                                
  4 Fleming, Emily F          18 Ashland-OH                NT   11:50.24    2  
      32.19   33.88   35.60   35.46   35.79   35.53   35.95   35.79
      35.72   35.39   35.28   35.64   36.02   36.33   35.96   36.28
      36.46   35.73   36.00   35.24                                
  5 Bartram, Kylie E          20 Ashland-OH                NT  x12:00.23  
      32.81   34.43   35.34   35.87   36.21   36.09   36.50   36.47
      36.79   36.44   36.59   36.04   36.78   36.11   36.45   36.51
      36.92   36.51   36.38   34.99                                
  6 Oporto, Brenda            19 TU                        NT   12:55.80    1  
      33.74   37.24   38.51   38.74   39.04   38.86   38.96   39.17
      39.41   38.85   39.16   39.67   39.64   39.13   39.49   39.59
      40.19   39.67   39.16   37.58                                
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Deemer, Ryan R            18 Ashland-OH                NT   10:23.42    9  
      26.41   29.22   30.80   31.10   31.10   31.36   31.29   31.43
      31.39   32.09   32.00   32.37   31.69   31.69   32.21   32.76
      30.68   31.20   31.65   30.98                                
  2 Collins, Ty               21 TU                        NT   10:27.40    4  
      27.69   29.87   31.06   31.13   31.89   32.01   31.92   31.94
      32.03   32.09   31.91   31.80   31.97   31.46   31.66   31.12
      31.43   32.12   31.43   30.87                                
  3 Scheuren, Josh            18 TU                        NT   10:55.60    3  
      29.03   31.24   33.20   33.07   33.12   32.77   33.00   33.18
      33.38   33.30   33.54   33.62   33.70   33.96   33.34   33.63
      33.94   32.68   31.21   30.69                                
  4 Modica, Anthony           19 TU                        NT   11:02.28    2  
      27.20   31.88   32.58   32.86   33.16   33.22   33.20   33.58
      33.71   33.98   33.99   34.34   33.78   34.68   34.12   33.03
      32.84   33.49   33.90   32.74                                
  5 Cook, Cody J              18 Ashland-OH                NT   11:14.29    1  
      31.05   33.35   32.98   33.86   33.95   34.37   34.38   33.51
      34.15   33.47   34.35   33.83   34.41   34.07   34.05   34.08
      34.23   34.08   33.39   32.73                                
  6 Mikal, Patrick N          18 Ashland-OH                NT   11:27.93  
      29.15   32.24   33.76   33.82   34.03   34.18   34.43   34.87
      34.76   34.81   35.48   35.69   35.83   35.73   36.08   35.68
      35.02   35.73   34.03   32.61                                
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reichard, Grace C         19 Ashland-OH                NT    1:57.50    9  
      27.58   29.65   30.16   30.11                                
  2 Teague, Michaela M        18 Ashland-OH                NT    2:00.05    4  
      27.87   30.00   31.03   31.15                                
  3 Randall, Kate J           18 Ashland-OH                NT    2:04.71    3  
      28.76   31.00   32.36   32.59                                
  4 McQuiston, Madison J      18 Ashland-OH                NT   x2:17.60  
      30.33   34.58   36.79   35.90                                
  5 Sprenger, Lauren          19 TU                        NT    2:28.76    2  
      32.78   37.66   39.71   38.61                                
  6 Hill, Brooke              19 TU                        NT    2:44.21    1  
      35.31   40.63   43.89   44.38                                
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Noe, Nick A               18 Ashland-OH                NT    1:47.96    9  
      25.17   27.62   27.63   27.54                                
  2 Zanardo Bortolato, Ygor   19 TU                        NT    1:48.93    4  
      24.64   27.27   27.83   29.19                                
  3 Nixon, Josh A             19 Ashland-OH                NT    1:51.46    3  
      25.14   27.57   29.42   29.33                                
  4 Merigue Bernardo, Lucas   19 TU                        NT    1:54.02    2  
      25.72   28.40   29.78   30.12                                
  5 Mikal, Patrick N          18 Ashland-OH                NT    2:09.12    1  
      28.58   33.06   34.42   33.06                                
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schultz, Megan C          19 Ashland-OH                NT    1:01.71    9  
      30.01   31.70                                                
  2 Samuels, Kayleen M        19 Ashland-OH                NT    1:02.18    4  
      30.03   32.15                                                
  3 Schuttinger, Alexandria   18 TU                        NT    1:02.59    3  
      30.37   32.22                                                
  4 Siwiec, Karolina          21 TU                        NT    1:02.65    2  
      30.15   32.50                                                
  5 Patterson, Courtney M     19 Ashland-OH                NT    1:06.81    1  
      31.75   35.06                                                
  6 Guballa, Kristen          20 TU                        NT    1:35.58  
      46.96   48.62                                                
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanchis Peris, Sergio     21 Ashland-OH                NT      54.61    9  
      26.01   28.60                                                
  2 Scalli, John C            19 Ashland-OH                NT      55.92    4  
      26.93   28.99                                                
  3 Hungnes, Fridtjof B       20 Ashland-OH                NT      57.08    3  
      28.24   28.84                                                
  4 Adams, Jared M            18 Ashland-OH                NT     x58.45  
      27.57   30.88                                                
  5 Doss, Kody                18 TU                        NT    1:05.59    2  
      31.05   34.54                                                
  6 Campbell, Matthew         19 TU                        NT    1:10.73    1  
      34.07   36.66                                                
  7 Melville, Rasheed         18 TU                        NT    1:14.62  
      35.66   38.96                                                
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mattar, Hannah F          20 Ashland-OH                NT    1:08.02    9  
      32.58   35.44                                                
  2 Ulbrecht, Melinda         20 TU                        NT    1:08.03    4  
      31.96   36.07                                                
  3 Long, Beth J              21 Ashland-OH                NT    1:10.06    3  
      33.01   37.05                                                
  4 Lehman, Alexandria        18 TU                        NT    1:12.85    2  
      34.64   38.21                                                
  5 Bartram, Kylie E          20 Ashland-OH                NT    1:26.14    1  
      41.11   45.03                                                
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walters, Greg             19 Ashland-OH                NT    1:00.95    9  
      28.55   32.40                                                
  2 Van Isschot, Pedro        24 TU                        NT    1:05.17    4  
      30.49   34.68                                                
  3 Duncan, Zak E             20 Ashland-OH                NT    1:08.50    3  
      31.52   36.98                                                
  4 Modica, Anthony           19 TU                        NT    1:10.08    2  
      32.48   37.60                                                
  5 Campbell, Matthew         19 TU                        NT    1:25.24    1  
      37.81   47.43                                                
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kvitchenko, Anastasiia    18 TU                        NT    2:09.46    9  
      28.13   31.92   33.58   35.83                                
  2 Johnson, Mari             18 TU                        NT    2:19.38    4  
      30.77   34.58   36.50   37.53                                
  3 Scarpone, Zoe S           18 Ashland-OH                NT    2:19.56    3  
      30.99   34.63   36.59   37.35                                
  4 Teague, Michaela M        18 Ashland-OH                NT    2:21.37    2  
      31.84   35.78   36.73   37.02                                
  5 Martin, Paige N           21 Ashland-OH                NT    2:23.12    1  
      31.77   35.71   37.65   37.99                                
  6 Oporto, Brenda            19 TU                        NT    2:50.92  
      37.17   44.14   44.99   44.62                                
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Higdon, Calvin E          18 Ashland-OH                NT    2:04.62    9  
      26.16   30.78   33.51   34.17                                
  2 Deemer, Ryan R            18 Ashland-OH                NT    2:09.16    4  
      28.11   33.30   34.80   32.95                                
  3 Doss, Kody                18 TU                        NT    2:10.31    3  
      28.54   32.36   34.51   34.90                                
  4 Brutcher, Logan           19 TU                        NT    2:25.49    2  
      28.92   35.00   38.41   43.16                                
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Kaylyn A          20 Ashland-OH                NT      24.60    9  
  2 Gehlmann, Lizzy M         18 Ashland-OH                NT      25.39    4  
  3 Patterson, Courtney M     19 Ashland-OH                NT      26.94    3  
  4 McQuiston, Madison J      18 Ashland-OH                NT     x27.23  
  5 Sprenger, Lauren          19 TU                        NT      30.32    2  
  6 Guballa, Kristen          20 TU                        NT      39.00    1  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanchis Peris, Sergio     21 Ashland-OH                NT      22.34    9  
  2 Nixon, Josh A             19 Ashland-OH                NT      22.58    4  
  3 Merigue Bernardo, Lucas   19 TU                        NT      22.65    3  
  4 Zanardo Bortolato, Ygor   19 TU                        NT      22.66    2  
  5 Rex, Logan P              18 Ashland-OH                NT      22.67    1  
  6 Melville, Rasheed         18 TU                        NT      25.52  
 
Event 15  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dunleavy, Morgan          18 TU                        NP     214.15    9  
  2 Hill, Brooke              19 TU                        NP      98.50    4  
 
Event 16  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Buderer, Bryce M          18 Ashland-OH                NP     187.95    9  
  2 Dixon, Matt R             18 Ashland-OH                NP     186.25    4  
  3 Filka, Mitchell           19 TU                        NP     149.20    3  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Murphy, Kaylyn A          20 Ashland-OH                NT      53.58    9  
      25.81   27.77                                                
  2 Reichard, Grace C         19 Ashland-OH                NT      54.81    4  
      26.37   28.44                                                
  3 Patterson, Courtney M     19 Ashland-OH                NT      59.78    3  
      28.46   31.32                                                
  4 McQuiston, Madison J      18 Ashland-OH                NT     x59.88  
      28.70   31.18                                                
  5 Sprenger, Lauren          19 TU                        NT    1:08.42    2  
      32.22   36.20                                                
  6 Guballa, Kristen          20 TU                        NT    1:27.56    1  
      41.58   45.98                                                
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Van Isschot, Pedro        24 TU                        NT      48.62    9  
      23.87   24.75                                                
  2 Merigue Bernardo, Lucas   19 TU                        NT      49.34    4  
      24.14   25.20                                                
  3 Nixon, Josh A             19 Ashland-OH                NT      49.39    3  
      23.84   25.55                                                
  4 Noe, Nick A               18 Ashland-OH                NT      50.52    2  
      24.14   26.38                                                
  5 Rex, Logan P              18 Ashland-OH                NT      51.20    1  
      24.47   26.73                                                
 
Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schultz, Megan C          19 Ashland-OH                NT    2:12.82    9  
      30.39   32.46   34.75   35.22                                
  2 Samuels, Kayleen M        19 Ashland-OH                NT    2:14.56    4  
      31.42   34.12   34.06   34.96                                
  3 Schuttinger, Alexandria   18 TU                        NT    2:15.62    3  
      31.31   33.87   35.62   34.82                                
  4 Siwiec, Karolina          21 TU                        NT    2:19.58    2  
      31.72   34.71   36.42   36.73                                
  5 Johnson, Mari             18 TU                        NT    2:23.76    1  
      33.26   36.06   37.10   37.34                                
 
Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sanchis Peris, Sergio     21 Ashland-OH                NT    1:59.76    9  
      28.18   30.96   31.36   29.26                                
  2 Hungnes, Fridtjof B       20 Ashland-OH                NT    2:01.49    4  
      28.83   30.57   31.31   30.78                                
  3 Collins, Ty               21 TU                        NT    2:01.94    3  
      28.96   31.83   31.47   29.68                                
  4 Scalli, John C            19 Ashland-OH                NT    2:06.99    2  
      28.91   32.11   33.22   32.75                                
  5 Adams, Jared M            18 Ashland-OH                NT   x2:12.62  
      29.79   32.97   34.77   35.09                                
  6 Doss, Kody                18 TU                        NT    2:23.99    1  
      33.45   36.96   37.04   36.54                                
 
Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mattar, Hannah F          20 Ashland-OH                NT    2:25.95    9  
      33.53   36.59   37.80   38.03                                
  2 Long, Beth J              21 Ashland-OH                NT    2:32.18    4  
      34.90   38.38   39.31   39.59                                
  3 Ulbrecht, Melinda         20 TU                        NT    2:45.04    3  
      34.71   42.45   44.35   43.53                                
  4 Oporto, Brenda            19 TU                        NT    2:50.47    2  
      37.23   42.61   45.58   45.05                                
 
Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Walters, Greg             19 Ashland-OH                NT    2:19.90    9  
      32.23   35.62   36.79   35.26                                
  2 Modica, Anthony           19 TU                        NT    2:29.42    4  
      33.05   37.75   38.95   39.67                                
  3 Van Isschot, Pedro        24 TU                        NT    2:30.07    3  
      33.49   38.95   39.65   37.98                                
  4 Duncan, Zak E             20 Ashland-OH                NT    2:32.22    2  
      33.80   39.40   39.40   39.62                                
  5 Campbell, Matthew         19 TU                        NT    2:50.34    1  
      36.62   44.42   45.19   44.11                                
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Teague, Michaela M        18 Ashland-OH                NT    5:23.66    9  
      30.03   32.46   32.54   32.78   32.17   33.03   33.25   32.61
      32.79   32.00                                                
  2 Randall, Kate J           18 Ashland-OH                NT    5:27.00    4  
      30.31   32.81   32.86   32.79   32.99   32.89   32.91   33.30
      33.31   32.83                                                
  3 Lehman, Alexandria        18 TU                        NT    5:32.46    3  
      29.77   32.74   33.37   33.19   33.52   34.05   34.10   34.28
      34.10   33.34                                                
  4 Olander, Maddie L         18 Ashland-OH                NT    5:41.47    2  
      31.02   33.32   34.34   34.94   34.34   34.20   35.29   35.23
      34.87   33.92                                                
  5 Siwiec, Karolina          21 TU                        NT    5:51.95    1  
      31.47   34.71   35.41   35.67   35.60   35.49   36.31   36.26
      35.98   35.05                                                
  6 Bartram, Kylie E          20 Ashland-OH                NT   x5:54.84  
      32.08   35.07   35.86   35.87   36.24   36.37   36.42   36.92
      35.59   34.42                                                
  7 Fleming, Emily F          18 Ashland-OH                NT   x6:02.95  
      33.23   36.27   37.21   36.59   36.90   36.77   37.17   36.82
      36.28   35.71                                                
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zanardo Bortolato, Ygor   19 TU                        NT    4:58.86    9  
      27.51   29.77   30.86   31.13   30.95   31.17   30.92   30.93
      27.31   28.31                                                
  2 Deemer, Ryan R            18 Ashland-OH                NT    5:03.20    4  
      27.12   30.04   30.76   30.84   30.97   31.03   31.11   30.68
      29.60   31.05                                                
  3 Noe, Nick A               18 Ashland-OH                NT    5:12.52    3  
      27.91   31.03   32.31   32.92   32.94   32.48   31.77   31.24
      30.50   29.42                                                
  4 Scheuren, Josh            18 TU                        NT    5:14.67    2  
      28.23   31.18   32.02   32.91   32.56   32.20   32.94   32.06
      31.60   28.97                                                
  5 Cook, Cody J              18 Ashland-OH                NT    5:25.99    1  
      28.21   32.76   33.20   32.55   33.55   33.40   33.69   33.54
      33.31   31.78                                                
  6 Mikal, Patrick N          18 Ashland-OH                NT   x5:35.46  
      29.87   32.98   33.50   33.71   33.83   33.86   34.97   34.61
      34.77   33.36                                                
  7 Brutcher, Logan           19 TU                        NT    5:49.74  
      30.11   34.37   35.10   35.93   35.94   36.08   36.12   36.22
      35.99   33.88                                                
 
Event 25  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kvitchenko, Anastasiia    18 TU                        NT      59.48    9  
      27.79   31.69                                                
  2 Murphy, Kaylyn A          20 Ashland-OH                NT    1:01.46    4  
      28.41   33.05                                                
  3 Johnson, Mari             18 TU                        NT    1:01.98    3  
      28.93   33.05                                                
  4 Scarpone, Zoe S           18 Ashland-OH                NT    1:02.25    2  
      29.06   33.19                                                
  5 Martin, Paige N           21 Ashland-OH                NT    1:03.17    1  
      29.62   33.55                                                
  6 Hill, Brooke              19 TU                        NT    1:25.60  
      37.31   48.29                                                
 
Event 26  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Higdon, Calvin E          18 Ashland-OH                NT      55.23    9  
      24.98   30.25                                                
  2 Scalli, John C            19 Ashland-OH                NT      56.61    4  
      26.14   30.47                                                
  3 Doss, Kody                18 TU                        NT      57.75    3  
      26.46   31.29                                                
  4 Adams, Jared M            18 Ashland-OH                NT      59.77    2  
      27.46   32.31                                                
  5 Brutcher, Logan           19 TU                        NT    1:05.05    1  
      29.44   35.61                                                
  6 Melville, Rasheed         18 TU                        NT    1:12.14  
      30.14   42.00                                                
 
Event 27  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dunleavy, Morgan          18 TU                        NP     197.25    9  
 
Event 28  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dixon, Matt R             18 Ashland-OH                NP     187.45    9  
  2 Buderer, Bryce M          18 Ashland-OH                NP     175.45    4  
  3 Filka, Mitchell           19 TU                        NP     145.45    3  
 
Event 29  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mattar, Hannah F          20 Ashland-OH                NT    2:11.87    9  
      29.31   33.71   37.71   31.14                                
  2 Kvitchenko, Anastasiia    18 TU                        NT    2:12.90    4  
      28.06   34.34   39.59   30.91                                
  3 Scarpone, Zoe S           18 Ashland-OH                NT    2:18.38    3  
      29.57   36.26   40.72   31.83                                
  4 Long, Beth J              21 Ashland-OH                NT    2:22.24    2  
      30.99   40.95   38.76   31.54                                
  5 Johnson, Mari             18 TU                        NT    2:22.53    1  
      29.50   36.31   43.92   32.80                                
  6 Lehman, Alexandria        18 TU                        NT    2:24.62  
      30.84   39.75   40.54   33.49                                
  7 Samuels, Kayleen M        19 Ashland-OH                NT   x2:25.22  
      32.37   36.33   43.02   33.50                                
 
Event 30  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hungnes, Fridtjof B       20 Ashland-OH                NT    2:05.14    9  
      27.32   30.95   37.10   29.77                                
  2 Collins, Ty               21 TU                        NT    2:08.63    4  
      27.27   33.51   36.72   31.13                                
  3 Higdon, Calvin E          18 Ashland-OH                NT    2:11.22    3  
      26.92   33.85   39.94   30.51                                
  4 Modica, Anthony           19 TU                        NT    2:11.58    2  
      27.22   34.70   40.00   29.66                                
  5 Scheuren, Josh            18 TU                        NT    2:26.74    1  
      28.47   39.11   44.82   34.34                                
 
Event 31  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ashland University-OH  'A'                             NT    1:40.52   11  
     1) Murphy, Kaylyn A 20             2) Schultz, Megan C 19            
     3) Teague, Michaela M 18           4) Reichard, Grace C 19           
       24.72    25.18    26.44    24.18                                    
  2 Ashland University-OH  'B'                             NT    1:46.04    4  
     1) Gehlmann, Lizzy M 18            2) Patterson, Courtney M 19       
     3) Martin, Paige N 21              4) McQuiston, Madison J 18        
       25.72    26.99    26.60    26.73                                    
  3 Ashland University-OH  'C'                             NT   x1:50.63  
     1) Randall, Kate J 18              2) Olander, Maddie L 18           
     3) Bartram, Kylie E 20             4) Fleming, Emily F 18            
       26.75    27.83    27.21    28.84                                    
  4 Tiffin University Swimming and  'A'                    NT    1:59.33    2  
     1) Ulbrecht, Melinda 20            2) Oporto, Brenda 19              
     3) Sprenger, Lauren 19             4) Hill, Brooke 19                
       27.53    28.83    30.47    32.50                                    
 
Event 32  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ashland University-OH  'A'                             NT    1:28.85   11  
     1) Noe, Nick A 18                  2) Nixon, Josh A 19               
     3) Duncan, Zak E 20                4) Rex, Logan P 18                
       22.75    21.79    22.12    22.19                                    
  2 Tiffin University Swimming and  'A'                    NT    1:29.64    4  
     1) Zanardo Bortolato, Ygor 19      2) Collins, Ty 21                 
     3) Merigue Bernardo, Lucas 19      4) Van Isschot, Pedro 24          
       22.58    23.17    22.26    21.63                                    
  3 Ashland University-OH  'B'                             NT    1:32.69    2  
     1) Deemer, Ryan R 18               2) Scalli, John C 19              
     3) Walters, Greg 19                4) Cook, Cody J 18                
       23.32    21.90    22.83    24.64                                    
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 33                    
 
  1. Ashland University                  178   2. Tiffin University Swimming and      105
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 33                     
 
  1. Ashland University                  199   2. Tiffin University Swimming and       94